Stan projektu na początek kwietnia 2017

MVC od Microsoftu

Znalazłem kilka materiałów na oficjalnej stronie MS na temat .NET Core, który okazał się całkiem sympatyczny. Zachwalają, że nowoczesna technologia i w ogóle… ale i tak byłem pozytywnie zaskoczony dostępnością dla początkującego programisty.

A jak to mówią, pierwsze kroki są najtrudniejsze, więc wydaje mi się, że od tego momentu ruszę dużo szybciej, tym bardziej, zważając na fakt, że przede mną półtora tygodniowa przerwa od uczelni (uf, nareszcie będę miał czas się uczyć :D).

Aktualnie udało mi się zmajstrować prosty serwis z kilkoma rekordami, które mogę oznaczać jako aktywne lub nie, gdzie mam konto administratora jak i użytkownika i obydwa mają inne przywileje. Myślę, że to dobry wstęp do planowanego wyglądu aplikacji, który w zasadzie nie jest niczym nadzwyczajnym.

Choć muszę się przyznać, że do tej pory nie jestem zadowolony ze swojej wydajności (którykolwiek programista jest?). Uczelnia skutecznie niweluje moje zasoby kreatywnej energii, i mam nadzieję, że to nie tylko słaba wymówka. Zresztą… przekonam się o tym w najbliższych dniach, w końcu będę miał „wolne” :).